REİS GIDA ROYAL LEZZETLER

Pazartesi, Şubat 18, 2019 marindentarifler.com 4Yorumlar


Reis Gıda’dan sektöre ‘‘Royal’’ lezzetler
Yüksek lif ve zengin proteinli dünya lezzetleri raflarda

1981 yılından bugüne bakliyat sektöründe faaliyet gösteren Reis Gıda, yeni ürün gamı Royal serisini raflara sundu. Kinoa, chia, beluga mercimeği, siyah nohut, amarant gibi son dönemde sağlıklı beslenme listelerinin üst sıralarında yer alan 23 farklı çeşidi tüketicisiyle buluşturan Reis Gıda, Royal ile sağlıklı ve dengeli beslenmeye yardımcı olacak.

38 yıllık tecrübesiyle bakliyat sektörünün en güvenilir markası olan Reis Gıda, İstanbul’da bulunan 125 bin ton üretim kapasitesine sahip, 13 bin 500 metrekarelik üretim tesisinde 46 çeşit ürün paketliyor. Sağlıklı beslenmeyi önceliği haline getiren ve obezite konusunda birçok sosyal sorumluluk projesi yürüten Reis Gıda, yüksek protein ve lif oranlarıyla öne çıkan Royal serisini tüketicisiyle buluşturdu.

Yeni ürün lansmanında Türkiye bakliyat sektörünün “en çok tercih ve tavsiye edilen” markası olmayı sürdürmek üzerine çalışmalarına devam ettiklerini belirten Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis “Dünya beslenme alışkanlıklarının günden güne farklılaşması ve tüketici tercihlerinin değişmesi yeni ürün ihtiyacını da beraberinde getirdi. Reis Gıda olarak, dünyadaki beslenme trendlerini yakından takip ediyor ve bu beklentiler ışığında kendimizi güncelliyoruz’’ dedi.  Son zamanlarda klasik bakliyat çeşitlerinin yanında birçok tohum çeşidinin de hayatımıza girdiğini belirten Reis; kuru gıdada yeni tatlar için gelişen talep doğrultusunda ürün portföylerine Reis Royal ürünlerini dahil ettiklerini söyledi.Sağlıklı bir beden için bakliyat
Kuru baklagillerin sofralarda neden önemli bir yeri olduğunu anlatan Reis Gıda Beslenme Danışmanı ve BM Gıda, Tarım Örgütü (FA0) Sıfır Atık Sıfır Açlık proje destekçisi Dilara Koçak: ”Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında olan baklagiller hem oldukça besleyici hem de sağlık açısından faydalıdır. Kuru baklagiller, bitkisel proteinin yanı sıra karbonhidrat ve posa içeriyor. Yapılan araştırmalar yeterli miktarda baklagil tüketiminin pek çok hastalığa karşı koruyucu olduğunu ortaya koyuyor. Baklagil tüketimi bireysel sağlığın yanı sıra gezegenin sağlığı, tarım alanları ve sürdürülebilir beslenme açısından da önem taşıyor. Küresel ısınmayı engellemek açısından da haftalık baklagil tüketimini 3-4 güne çıkarmak hayvansal protein tüketimini azaltmak durumundayız.” dedi.

Kuru baklagillerin 100 gramında yaklaşık 20-25 gram protein, önemli miktarda lif ve 2 gramdan az yağ bulunduğunu belirten Diyetisyen ve beslenme uzmanı Koçak, sözlerine şu şekilde devam etti; ‘‘Bakliyatlar sağlıklı ve dengeli beslenmedeki faydalarının yanı sıra geleneklerimizi yaşatmak için de önemli,  sulu yemek ve tencere diyetinin önemli bileşeni olarak baklagilleri sebze ve diğer tahıllar ile dengelemeyi çok önemsiyorum. Özetleyecek olursak neden baklagil tüketmeliyiz sorusunu 10 madde ile şu şekilde cevaplayabilirim; bakliyat kan şekerini kontrol etmeye yardımcı oluyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyor,  metabolizma dostu, sindirim sistemini düzenler.

Bunları da beğenebilirsin.

4 yorum:

  1. Merhaba, sitenize ilk defa geldim ve tariflerinizi incelediğim de hoşuma gitti, takibe aldım. Yayın hayatınızda daima başarılı olursunuz... Sabırla dirayetle paylaşmaya devam :)... Siteme uğramak isterseniz profilime tıklayarak siteme ulaşabilirsiniz...Selam ve Dua ile..

    YanıtlayınSil